Friday, January 20, 2012

"Kopp on ees" Tartu Tampere Majas

  


Tampere Maja kunstiaastat alustab Tallinna graafikastuudio Grafodroomi poolt kureeritud  näitus „Kopp on ees“, mis avatakse Tampere Maja galeriis performance’iga laupäeval, 21. jaanuaril kell 18.30. Näitus on osa Tartu kolmandast rahvusvahelisest graafikafestivalist, mis sellel aastal kannab nime „Kunstiakadeemiatelikvideerimine“.

Näitusel astuvad üles Britta Benno, Jarõna Ilo, Villem Jahu (PG 2004), Helena Kesküla, Aaron Kuum, Urmas Lüüs, Tambet Mullar, Uku Pira, Hans-Otto Ojaste, Kristiina Õllek, Ott Pilipenko, Mari Prekup, Lilli-Krõõt Repnau, Ahti Sepsivart (PG 2010), Anna-Kaisa Vita ja Liina Loper. Ühisnäitust organiseerivad Grafodroomi liikmed Britta Benno ja Mari Prekup, kes soovivad näituse koostamisega anda oma panuse noore kaasaegse eesti vabagraafika edendamisse.

„Kopp on ees“ asub visuaalse ja väljakutsuva metafoorina väljendama kümmekonna eesti kunstniku seisukohta tänases aegruumis graafilistel taiestel „lahti joonistatuna“. Tartu III Rahvusvahelise Graafikafestivali põhiteemast „Kunstiakadeemiatelikvideerimine“ arendavad näitusel osalevad noored kunstnikud edasi väärtuste ja prioriteetide seadmise temaatikat Eesti ühiskonnas. Oma teostega soovivad nad väljendada rahulolematust kultuuriliste väärtuste lagundamise ja raha võimule baseeruva ühiskonna suhtes. Näitusel võtavad visuaalselt sõna ka Eesti Kunstiakadeemia tudengid, kes avaldavad oma arvamust akadeemia uue hoone ümber tekkinud diskussioonis.

Erinevate kunstnike teosed liidab näitusel ühtseks tervikuks igal taiesel otseselt kujutatav kopamasin, graafiline joon ja tehnikate valik. Peale traditsioonilise estampgraafika võib näha muudki põnevat söejoonistusest heli-videoinstallatsioonini.

Näitus jääb avatuks kuni 8.2.2012. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9–18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

No comments: