Friday, June 8, 2012

Kaia Otstak (PG) PolymerisSel reedel,  8. juunil Kultuuritehases Polymer (Madara 22 / Ülase 16) algusega 19 00
Kunstikonteineri galeriis 2. korrusel

Kaia Otstaki
näituse "Rahuaeg/ Sõjamäng" avamine +
Kunstikonteineri galeriis 3. korrusel
Susanna Salama (Soome) näituse
"Ceci n´est pas de l'art`/ This is not art
" avamine.

Kaia Otstak (1987) on noor figuratiivne maalija, kes õpib  Tallinna Ülikoolis filosoofiamagistratuuris. Oma näituse kohta ütleb ta järgmist:

 Sõja ja rahu piirimaa. Maailm kui territoorium nende vastandite läbimänguks, mis teineteise võimalikkuse välja joonistavad. Siin ei otsita sõja põhjusi ega ka rahu säilitamise võimalusi. Puudub kavatsus kinnitada sõjardlus inimloomuse külge ning rahusoov inimsoo tahteks nimetada. Sõda ja
rahu on. See olemine pingestab igapäeva. Ja pingestatud on nad teineteises; selle kirgliku embuse kaudu on nad teineteist leidnud.
On kõige eitamine, mis enese tegutsevas jõus on suundunud hävitama. On kõige eitamine, mis enese tegutsematuses unustanud hetkesse selleks, et avada viimase täielikkus. Igavik omandab kõnevõime. Passiivsuses jääb sõjale alati kohaloleva kõrvaltegelase roll. Võib-olla on mäng rahust?

Kaia Otstaki näitus jääb avatuks 8. juulini. Kunstnik on ise galeriis kolmapäeviti ja neljapäeviti kl 14-19. Muul ajal saab näitust külastada, helistades ette:
55941211
5543961
http://kaiaotstak.planet.ee

No comments: