Monday, April 5, 2010

LÕPUTÖÖDE NÄITUS ON AVATUD!


Gerda-Anette Allikas 2010
Suur tänu kõigile, kes tulid näitust avama!
Ning eraldi aitäh suursuguse pidulaua katnud üheksandatele klassidele.

PRESSITEADE

PELGULINNA GÜMNAASIUMI LÕPUTÖÖDE NÄITUS

Esmaspäeval, 5. aprillil 2010 kell 17.00 avatakse KULLO galeriis (Kuninga 6)
PELGULINNA GÜMNAASIUMI 9. ja 12. KLASSIDE LÕPUTÖÖDE NÄITUS.

Kunstikooli lõpuklasside õpilased näitavad keskaegses näitusemajas oma tänavu kevadel valminud verivärskeid kunstiteoseid, mis toovad vaatajate ette kireva koosluse tänapäeva noorte probleemidest, igapäevaelust ning unistustest. Praegusele ajale iseloomuliku kõrvus taguva närvilise rütmi saatel püüab igaüks siiski leida seda päris talle kuuluvat, oma ja õiget. Mõtet, tegevust, inimest.

Pelgulinna Gümnaasiumi lõputöö on iseseisev kunstiteos, mis tehakse põhikooli ja gümnaasiumi lõpus. Selle kaudu on õpilasel võimalus näidata oma kunstilise arengu taset ning väljendada oma arusaamu ümbritseva maailma, oma isikliku identiteedi ning ühiskonnas toimuvate protsesside kohta.

Ligi 80 eri autorit kasutavad erinevaid neile kättesaadavaid kunstitehnikaid - maal, originaalgraafika, installatsioonid, foto, objektid, video, arvutigraafika,
interdistsiplinaarsed projektid jne. Tänavu on mitmed autorid püüdnud ühendada heli, liikumist ja visuaalset kujundit.

Kevaditi on Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste lõputöid Kullo galeriis eksponeeritud alates 1992. aastast. Pikka aega on lõputööde näitus olnud galerii aasta kõige külastatum näitus.

14. ja 15.04 toimuvad galeriis lõputööde kaitsmised.

Sel aastal juhendasid lõputöid Pelgulinna Gümnasiumi kunstiõpetajad Triinu Jürves, Tavo Tall, Jüri Mäemat ja Margus Tänav

KULLO galerii (Kuninga 6) on avatud T – L, kell 10-18.
Näitus jääb avatuks kuni 24. aprillini.

Lisainfo: Triinu Jürves
trjyrves@gmail.com
5102572

No comments: