Saturday, November 12, 2011

Annika Tonts sai auhinna lasteraamatukonkursilAnnika Tonts 2011

Lasteraamatukonkursil «Põlvpikuraamat» osalesid valmis käsikirjad vähemalt viie illustratsiooninäitega lastele vanuses 1-5 aastat. Hinnati lasteraamatut kui tervikut, milles mängivad olulist rolli nii tekst kui kujundus. Konkursile laekus 75 võistlustööd.

Lasteraamatukonkursi «Põlvepikuraamat» auhinnakomisjon tunnistas esimese koha vääriliseks töö märgusõna all «Keerutädi», mille autoriteks on Eva Koff ja Marja-Liisa Plats.

Teise koha sai Tiia Metsa töö märgusõna all «TomTom». Kolmandat kohta jagasid kaks tööd – töö märgusõna all »Kell Üks», autoriks Annika Tonts (PG 1988 ja PG kunstiõpetaja) ning Kertu Sillaste töö märgusõna all «Kooki ja moosi».

Veel otsustati ära märkida töö märgusõnaga «Luuletar», autoriteks Urve Tinnuri ja Kristel Maamägi. Ka Kristi Mägi töö märgusõnaga «Päikeseraamat» leidis tunnustamist ning kolmas äramärgitud töö oli märgusõnaga «Meie suur puu», autoriteks Indrek Koff ja Louise Duneton.

Auhinnakomisjoni kuulusid Eesti Lastekirjanduse Keskuse lastekirjanduse konsultant Anne Kõrge, ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Kivirähk, kunstnik ja mitmete lasteraamatute illustraator Kirke Kangro (PG 1993), kirjastaja Piret Voll ning kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel.

Info pärineb: Postimees, 11.11.2011
http://www.postimees.ee/630402/selgusid-vaikelaste-raamatu-konkursi-voitjad/

No comments: