Monday, March 24, 2014

Ats Nukki (PG 2007) Draakoni galeriis

Esmaspäeval, 31.03.2014 kl 17.00 avab ATS NUKKI (1988) Draakoni galeriis isiknäituse „Subtract“. Näitus jääb avatuks 12. aprillini 2014.

Ats Nukki: „Näitus käsitleb tühjuse suhet vormiga. Protsess sai alguse eesmärgist kujutada tühjust ja igavikku. Tegemist on otsinguga, mis vabastaks kujutise mittevajalikust mateeriast. Alustades dilemmaga, kus ruum võib olla nii olematult suur ja tema seinad meist, kui vaatlejatest nii kaugel, et katsetamaks tühja ruumi omadusi, ei laseks me endid segada ruumi raamistikust. Nii laieneb ruumi piiritu avarus ja moodustab universumi, mis ei sisalda muud kui vaid meid ja katsetusi. Mida me saaksime sellisel juhul teada sellest ruumist, mis meid ümbritseb ja meie tegutsemistest selle sees? Oletame, et me saame kõrvaldada kogu allesoleva ainestiku ruumi osast. Mis meile siis alles jääb? Tühjus ja pimedus?
Kuid ainult meie kujutlusvõimet täiesti tühjas ruumis, mida ei läbista ükski valgusekiir võime nimetada tühjaks ja pimedaks ning ainest vabaks.“

Ats Nukki on Tallinnas sündinud noor kunstnik, kes töötab enamasti estamp- ja digigraafika ning joonistuse meediumites. Nukki on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna bakalaureuseõppe ja hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris vabade kunstide erialal. Avatav projekt on kunstniku esimene isiknäitus.

Tänud: Urmas Viik, Eve Kask, Tõnis Kenkmaa, Manfred Dubov, Taavi Rekkaro, Kadi-Ell Tähiste, Siim Vahur, Artproof OÜ meeskond.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Artproof OÜ.

Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.


No comments: