Friday, April 6, 2012

Tarmo Luisk (PG 1988) võitis disainikonkursi
postimees.ee

Eesti Disainerite Liit kutsus aasta alguses professionaale looma inimeste vajadusest lähtuvaid keskkonnasõbralikke stiilsed väikeobjekte, mis täidaksid tühimiku vajalike ja elule vürtsi lisavate väiketoodete osas. Konkurss osutus oodatust menukamaks. Kokku laekus 66 võistlustööd, materjalidest olid esindatud keraamika, klaas, puit, tekstiil, nahk, metall jt. Professionaalselt mõjusid tööd, mille puhul oli hoolikalt läbi mõeldud toote lugu, pakend ja bränding. Vaatamata väga tugeva tasemega tööde olemasolule, otsustas zürii esimest auhinda mitte välja anda, kuna 100% konkursi tingimustele siiski ükski töö ei vastanud. Väiketoodetelt eeldati innovaatilisust, tarbimisväärtust, kasutajasõbralikkust, esteetilisust, ökonoomselt tiražeeritavust, kvaliteeti, vastavust turuhinnale, keskkonnasõbralikkust ja viiteid Eesti (sh Tallinna) unikaalsusele ja lokaalsusele.

Auhinnafond jagunes järgmiselt:
II auhind - "Vaikuse murdja" (triangel) - Tarmo Luisk - 1000 EUR 
II auhind - "Linnupete lusikad" (keraamilised lusikad) - Ene Raud - 1000 EUR
III auhind "Puu" (tordilusikas) - loov- ja disainiagentuur Pult (Erika Saks, Imre Malva), Maarja Niinemägi - 500 EUR

Munkadetaguse torni eriauhind 1000 EUR läks samuti võistlustööle "Vaikuse murdja", autoriks Tarmo Luisk.

Äramärgitud tööde puhul said valituks läbimõeldud ideed, mis väärivad edasiarendamist materjalis või pakendis, et turul edukas olla. 
Äramärgitud tööd olid:
Keskkonnasõbralik isekasvav riidepuu "HARU" - Kairi Kuuskor ja Janno Nõu
 "Eestilik" kirjaklamber "KILU" - Leaana-Helena Toom
Innovaatilised silmaklapid "UNI" - loovkollektiiv TIK (Tiina Porgand, Ingrem Floren, Kadri Kruus)
Eesti vanasõnadega varustatud külmiku magnet  "Eesti kandvad ideed" - loov- ja disainiagentuur Pult (Erika Saks, Imre Malva), Annkris-Glass OÜ (Kristi Ringkjob, Anne-Liis Leht) 

Loodame, et konkursi parimad palad arenevad maailmas Eestit disaini iseloomustavateks väikeesemeteks ning oleksid ühtlasi suveniirideks, mis riigi visiitkaadina ja mainekujundajana edastaksid selle maa unikaalsust, ajalugu, väärtushinnanguid ja kultuuritraditsioone. Samuti annaksid ka ametiasutustele ja firmadele põhjuse revideerida oma seniseid kingiideid. Autasustamistseremoonia ja konkursitööde valiknäituse avamine toimub Eesti Disaini Maja galeriis ettenähtust varem, juba teisipäeval 10.aprillil kell 18.00.

Konkurssi toetavad KULKA ja Tallinna linna Ettevõtlusamet.

No comments: